Støtt Krem.no — bidra til at alle oppskrifter forblir gratis! Støtt Krem.no! Vipps kr 49,– til 509685

Pynt en kake til Halloween

Lær hvordan du kan lage en enkel og kreativ Halloween-pyntet sjokoladekake med marsipanfigurer og sjokoladeglasur.

Elin Krem.no

Snart er det den helgen hvor det ofte kommer skumle gjester på døra. Jeg liker det ikke. Men å kose seg med å lage (og spise) Halloween-kake, det liker jeg!

Kall meg gjerne gammal kjerring. Jeg kommer aldri til å slutte å sutre om hvor lite jeg liker Halloween. Har små barn som ikke helt deler mine synspunkter, og det ender med at jeg gir etter for maset og drar frem teatersminken for å tegne blodige høggtenner på poden. Og det er jeg som finner det på. For selv om jeg ikke kan fordra ekle masker som skremmer vettet av meg, eggkasting og unger som tigger godteri uten å ha gjort annet enn å se stygge ut, så har jeg en liten del av hjernen som liker dette litt også….tror jeg. Den kreative delen vel og merke. Litt marsipan i skapet, oransje farge, ei kake som lå i fryseren uten pynt. En liten djevel på skulderen hvisket; – lag kaka bare litt Halloween’ete, da. Plutselig hadde jeg denne på bordet gitt. Snakk om å være inkonsekvent. Inkonsekvent gammal kjerring, vel og merke.

Du kan lage hvilken-som-helst sjokoladekake, dette er min gjenganger (Fransk sjokoladekake). Glasuren på kaken er 100g sjokolade smeltet med 2 ss smør som strykes på. Kjevlet ut litt vanlig marsipan og brukte en rund utstikker til å lage måne. Spøkelse, gresskar og skummelt hus er skåret ut for hånd. Rørte ut melis med vann og tilsatte litt oransje farge til gresskaret. Lagde et papirkremmerhus og fylte det med smeltet sjokolade for å lage øyne på spøkelsene og små flaggermus. ( I fjor lagde jeg disse flaggermusene på små minimuffins.) Har du lyst til å lage gresskar i marsipan ser du de her.

Ingredienser

Fremgangsmåte

  1. Lag en hvilken-som-helst sjokoladekake. For eksempel Fransk sjokoladekake som linken viser.
  2. Smelt sjokoladeglasur

    Smelt 100 g sjokolade med 2 ss smør og stryk glasuren på kaken.
  3. Form marsipanfigurer

    Kjevle ut marsipan og bruk en rund utstikker til å lage måner. Skjær ut spøkelser, gresskar og skumle hus for hånd.
  4. Lag glasur til gresskar

    Rør ut melis med vann og tilsett oransje farge for å lage glasur til gresskaret.
  5. Lag detaljer i sjokolade

    Lag et papirkremmerhus og fyll det med smeltet sjokolade for å lage øyne på spøkelsene og små flaggermus.

Vurder oppskriften

Har du prøvd denne oppskriften? Gi den en vurdering!

Kommentarer 5

M
Maja

skremmende fin kake altså 😉

K
Konditor-Elin

😉 Takk!

E
Emilie

Hei har du noen tips til pynting av sjokoladekake på halloween

M
Marianne

Holder på å lage denne nå ,til skolekvelden til sønnen min. Tema er så klart Haloween 🙂

K
Konditor-Elin

Du er ikke den eneste, Marianne. Mange som er innom denne siden i kveld 🙂 Lykke til med skolekvelden!

Legg igjen en kommentar

Logg inn eller opprett konto for å kommentere, eller fyll inn navn og e-post nedenfor.