Enten du skal markere Halloween eller ei, disse kan du lage til helgen – uansett. Jeg har tatt den superpopulære oppskriften jeg lagde for et par uker siden, der jeg byttet ut gulrot med revet eple, og tilpasset oppskriften til 12 stk muffins.
Hvis du ikke har eple kan du godt rive gulrot i samme mengde. Det er en enkel oppskrift, du rører det tørre sammen med det våte (jeg rører ut sukkeret i det våte), så fordeles røra i tolv muffinsformer. Hadde noen store og noen små former og fordelte så godt jeg kunne.
Farge og strøssel er gave jeg har fått av Fruity friendly.
Muffinsene kan godt fryses, både med og uten kremostglasur, men støssel vil trolig smelte etter tining.
Ingredienser
Muffins
Ostekrem med sitronsmak
Fremgangsmåte
Muffins
Bland det tørre
Vei opp de tørre ingrediensene, bortsett fra sukker. Bruk en visp og rør slik at alt blir godt blandet. Bruk en sleiv eller en sterk håndvisp.Bland det våte
Bland egg, olje, brunt sukker i en annen bolle.Forbered eple
Riv eple grovt, gjerne med skall.Bland sammen
Hell det våte i det tørre. Rør sammen. Tilsett revet eple. Ikke bland for mye.Stek muffinsen
Legg papirformer i en muffinsform av metall. Stek på nest nederste rille på varmluft 175 °C i ca. 20 minutter, eller med over/undervarme 180 grader i ca. 25-30 minutter.175°C varmluft, ca. 20 minutter; eller 180°C over/undervarme 25-30 minutterAvkjøl
Avkjøl på rist før kremen sprøytes på.
Ostekrem med sitronsmak
Lag ostekrem
Rør smør og melis sammen med miksmaster til kremen har en lys farge. Tilsett kremost og smak til med sitron.




